Lise

Sürekli değişen ve dönüşen eğitim sisteminin güncelliğini takip ederek planlı ve gelişen kişiye özgü uyguladığımız eğitim modelimizle Yavuzlar Anadolu Lisesi olarak öğrencilerimizi %100 başarıya odaklayıp geleceklerine kavuşturuyoruz. Her geçen yıl mezun olan öğrencilerimizin Türkiye geneli elde ettikleri başarılar gurur kaynağımızdır.

Okulumuz bir anadolu lisesi statüsünde olup iki yabancı dil eğitimi, psikoloji ve rehberlik danışmanlık servisi, seçmeli ders hizmeti, çeşitli spor aktiviteleri gibi daha bir çok temel ve alan eğitimini uzman öğretmen kadrosuyla hizmet sunmaktadır.

Okulumuzda psikolojik danışmanlık ve rehberlik servisleri, seçmeli, temel, alana yönelik dersler ile iki yabancı dil eğitimi ve çeşitli spor faliyetlerini branşlarında uzman öğretmenler, tecrübeli yöneticiler ve dinamik idari kadrosuyla hizmete sunmaktadır.

Öğretim süresi dört yıl olan okulumuzda, 9. ve 10. Sınıf öğretimi temel bilgiye dayanır, 11. ve 12. Sınıflarda ise alan bilgisi öğretimi verilmektedir. 11. ve 12. Sınıf öğrencilerimize yaptığımız ek çalışmalarımızla öğrencimizin ek ders, kurs vb hizmete ihtiyacı kalmamaktadır.
Biz Yavuzlar Eğitim Kurumları olarak; disiplini, ciddiyeti ve kaliteyi amaç edinerek başarıyı hedefleriz.

  • Sınıflarımız en fazla 14 kişiliktir.
  • Kişiye özgü uyguladığımız eğitim modelinin içeriğinde basitten gelişmişe bir sistem bulunur.
  • Her sınıf için ayrı ayrı bulunan sınıf rehberlik öğretmenlerimiz öğrencilerin ders durumunu, başarısını ve gelişimini yakından takip ederek aile ile koordinasyonu sağlar.
  • İngilizce ve Almanca olmak üzere iki yabancı dil eğitimi haftada 8 saat dersle verilmektedir.
  • Dönem içerisinde çeşitli etkinlik ve sosyal faaliyetlerimizle bireyin sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlarız.
  • Öğrencilerin başarı durumu rehber öğretmen eşliğinde yakından takip edilerek, bire bir ders ve etüt programlarıyla desteklenir.
  • Düzenli olarak haftalık ödev verilir ve takibi ders öğretmeni ve idare birimi ile sağlanır.

Lise_DSC7210