Tarihçe

Yavuzlar Eğitim Kurumları yarım asırlık iş yaşantısı olan Yavuzlar Şirketler Grubu’nun bir parçasıdır.

Yavuzlar Şirketler Grubu, değişik sektörlerde de kendini kanıtlamış ancak eğitim sektörünün taşıdığı ciddiyet ve önem Yavuzlar ailesinin prensipleri ile örtüştüğü için bu alanda kendini kanıtlamayı amaçlamış ve bu düşünceden yola çıkarak 1995 senesinde eğitim sektörüne adım atmıştır. Yavuzlar Eğitim Kurumları 24 yıldır Bakırköy’de kendi binalarında iki ayrı şubede hizmet vermektedir. 1995 – 2015 yılları arasında üniversite sınavı ve lise geçiş sınavı hazırlık gruplarına eğitim sektöründe hizmet verdikten sonra 2015 yılından itibaren Yavuzlar Ortaokulu ve Yavuzlar Temel Lisesi olarak 2019’a kadar devam etmiştir. 2019 – 2020 Eğitim – Öğretim yılında ise tüm koşullar uygun bulunduğundan Yavuzlar Temel Lisesi Yavuzlar Anadolu Lisesi’ne dönüşerek eğitime devam etmekte.

Vizyonumuz; tüm çalışanlarımızın katılımıyla eğitim sektöründe söz sahibi lider bir eğitim organizasyonu kurmaktır. Bunun için 2020 – 2021 Eğitim – Öğretim yılında Bakırköy Yücetarla No: 17’ de bulunan binamızda Yavuzlar Anaokulu ve Yavuzlar İlkokul, yakın gelecekte ise Yavuzlar Üniversitesi’ni kurmayı hedefliyoruz.

Eğitimde kaliteden ödün vermeyen Yavuzlar Eğitim Kurumları şubeleşmeyerek sadece Bakırköy’de söz sahibi olmaya devam etmektedir.
Yavuzlar Şirketler Grubu olarak, Yavuzlar ailesinden herkesi, öğrencisinden velisine, öğretmeninden hizmet personeline kadar “Memnun Etmek ve Memnun Ayrılmalarını Sağlamak” düşüncesiyle çalışmaktayız. Bu çalışmalarımızda en büyük güvencemiz, uzun yıllar eğitim sektöründe deneyim sahibi olan yönetim ve öğretmen kadromuzdur.

Yavuzlar Kilometre Taşları